Nástroje na vyhľadávanie ľudí na internete: Bonusových 9
V predchádzajúcom článku 10 nástrojov na vyhľadávanie ľudí na internete sme sa pozreli na najlepšie zo špecializovaných služieb, ktoré môžeme využiť pri pátraní po príbuzných. Možnosti, ktoré nám poskytuje internet, však zďaleka nekončia. Preto vám prinášame zoznam ďalších zaujímavých online služieb, ktoré by ste nemali vynechať, ak chcete hľadať ľudí na internete.
11. Jigsaw
Čo robí: Jingsaw by sa pokojne dal označiť na najväčší vizitkár na svete. Podobne ako v prípade Yasni ide o profesne zameraný vyhľadávač.
12. White Pages
Čo robí: White Pages predstavuje gigantický telefónny zoznam pre USA. Za rok poskytnú viac ako dve miliardy výsledkov hľadaní. Umožňujú hľadať osobu a k nej adresu a telefóone číslo, ale aj obrátené vyhľadávanie – cez adresu sa môžete dostať k jej obyvateľom.
13. AnyWho
Čo robí: Odporúčam vyskúšať v kombinácii s White Pages. Obsahuje podobné dáta, v podobnej štruktúre.
14. ZabaSearch
Čo robí: Podobná služba ako Anywho a Whitepages. Väčšina pokusov dopracovať sa k detailnejším informáciám však viedla k odkazom na spoplatnenú službu intelius.com.
15. PeopleFinders.ws
Čo robí: Silný nástroj. Nájde osoby, adresu. bydliska, telefonický kontakt, ale aj zoznam osôb, s ktorými je daná osoba pravdepodobne príbuzná. Problémom je, že akékoľvek pokročilé dáta (napr. telefón a adresa) sú prístupné až v rámci plateného členstva. To zas ponúka zaujímavé dáta o úverovej disciplíne, informácie z kriminálneho registra a podobne.
16. US Search
Čo robí: Stránka vám poskytne detailné informácie o hľadanej osobe. Bydlisko (aj bývalé adresy), vzdelanie, zamestnanie, kontakty, príbuzní a blízke osoby. Nič z toho neostane vyhľadávaču tajné. Bonusovou funkciou je, že vyhľadávač nájde aj predchádzajúce priezviská danej osoby. Nie je problém takto zistiť, ako sa daná osoba volal za slobodna. Túto funkciu som v žiadnom inom vyhľadávači nenašiel. Detailné informácie už tradične nie sú zadarmo.
17. Ancestry – Social Security Death Index
Čo robí: Americký Social Security Death Index (SSDI) predstavuje databázu zomrelých, ktorú vytvára tamojšia správa sociálneho zabezpečenia. V zozname by mala byť väčšina ľudí, ktorí zomreli po roku 1936. Zoznam je trvalo aktualizovaný a momentálne obsahuje viac ako 90 miliónov záznamov.
Čo robí: Vyhľadávač Yahoo využíva svoju rozsiahlu databázu a schopnosti, aby našiel ľudí, ktorých hľadáte.
Máte tip na ďalšie vyhľadávače ľudí? Podeľte sa s nami o svoje skúsenosti na našom genealogickom fóre.
Ako mi to pomôže pri vyhľadávaní svojich predkov na SLOVENSKU? Skúsim, či nájdem telefónne číslo na pradeda z 19. storočia?